Omurganız Kanatlarınızdır…

Kayropraktik esnasında zarar görür müyüm?

Bu ihtimal oldukça düşük. Kayropraktik işlemler herkese uygulanan işlemler değil. Doktor değerlendirmesinden sonra herhangi bir sorun tespit edilmezse ve manuel terapi için yönlendirilmişseniz uygulama yapılabilir.

Şikayetim tek seansta geçer mi?

Bu süreç kişiden kişiye değişmekte olup birçok etkili faktör bulunmaktadır. Kişinin yaşı, şikayeti, şikayetin süresi, egzersiz alışkanlığı, beslenme alışkanlıkları, su tüketim miktarı, önerdiğimiz yaşam tarzı değişikliklerine uyumu gibi seçenekler sürecin uzunluğunu değiştirir.

Başka bir merkezde bana/tanıdığıma başka işlemler yapılmıştı. Burada neden yapılmadı?

Her terapist yetkin olduğu uygulamalara göre bir program oluşturur. Uzman olduğum alanda sizin için en etkili olacak yöntemler ne ise onlara yönelik program oluşturmaktayım.

Benim şikayetimin çenemle ya da bağırsaklarımla ne alakası var?

İnsan vücudunda fasya dediğimiz bir bağ dokumuz var ve bu bağ doku tüm iç organları, kasları, kemikleri birbirine bağlar ve sarar. Bu bağ doku aracılığı ile iç organlardaki problemler kaslara ve omurgaya yansıyarak sorun oluşturabilir. Çene eklemimiz ise öncelikli olarak baş-boyun duruşunu sonrasında da tüm omurganın açılarını etkilemektedir. Etkili ve kalıcı bir çözüme ulaşmak için vücudu bir bütün olarak değerlendirmek ve ona göre uygulamalar yapmak en doğrusu olacaktır.

Treatment duration depends on your diagnosis, the severity of your impairments, your past medical history, and other factors. Re-evaluations will be done to assess your progress and your therapist communicates with your physician to help you achieve your therapy goals.

We sees and treats patient for a wide range of conditions and diagnoses. Please visit our Services for an extensive list of conditions and diagnoses we see patients for.

Physical Therapy at Physio is proud to have 20 physical and occupational therapists on staff who have obtained and achieved advanced certifications in orthopedics, sports, hand therapy, manual therapy, and pedorthics.

We will check with your health insurance provide to determine if outpatient physical therapy services are covered under your plan. We recommend that you confirm your insurance coverage.

Call the facility in which you go to for all your regular appointments. You may also call our administration office at + 123 556 7890.

Bana Ulaşın